Sexuální možností mužů

Podle statistik v České republice, problémy s potencí se objevují v každého 3 po 40 letech. Ale k odborníkům se obrátí pouze 16% pacientů s daným problémem.

Za dobu existence lidské vztahy se měnili v závislosti na sociální strukturu, ale postupem času začali být považovány za součást kultury a v naší době jsou zaměněny lidským zdravím. Důležitou součástí tohoto vztahu je sexuální zdraví, sexuální mužské možností. Zahájením konverzace o „pánských problémech,“ upřesněme  selhání v sexuálním životě muže,  známý pod pojmem impotence. Nicméně, není to úplně pravda.

Sexuální možností mužů

Impotence – je stav, ve kterém člověk za žádných okolností není schopen vykonávat pohlavní styk. To, naštěstí, nedochází příliš často. Náhodné nebo opakující se problémy s erekcí se nazývá erektilní dysfunkce.

Je důležité poznamenat, že ve většině případů, erektilní dysfunkce je důsledkem několika příčin.

  • V 80% případů erektilní dysfunkce – komplikace různých onemocnění diabetes, vysoký krevní tlak, kouření.
  • Často tyto důvody jsou vrstvené psychickými problémy.

Včasná preventivní péče a léčba pacientů s těmito onemocněními mohou zabránit nebo oddálit rozvoj erektilní dysfunkce. To je důvod, proč zjištění konkrétní příčiny erektilní dysfunkce by mělo být provedeno pomocí několika odborníků.

Kardiologie:

Mezi pacienty, kteří trpí erektilní dysfunkci,  jsou muže s hypertenzí a ischemickou chorobou srdeční, ve kterém krevní cévy jako je koroze zasáhli aterosklerózy. Pokud byl infarkt myokardu, tak impotence je pozorována u 73% případů. Je to pochopitelné: tepny zásobující penis krví, jsou průměrně menší než ty, které vedou do srdce a mozku. Zúžení cév, porušování jejich průchodnosti a pružnosti bezprostředně ovlivňuje kvalitu erekce.

Je třeba. Projít komplexní kardiologické vyšetření včetně EKG se zatížením, Doppler krevních cév srdce, studium lipidů – triglyceridů, celkového cholesterolu, vysokou a nízkou hustotou lipoproteinu.

Endokrinology:

Častým společníkem erektilní dysfunkce – je diabet. U mužů s tímto onemocněním problémy s potence jsou pozorovány o 3 krát víc, to znamená více než 40% případů. Tato erektilní dysfunkce je někdy prvním a někdy jediným příznakem onemocnění v jeho počáteční fázi. Mezi pachateli a dalšími endokrinologické nemoci je hypotyreózy, hypo- a hyperplazie nadledvin, podvěsku mozkového nádoru (prolaktinom).

Je třeba. Chcete-li udělat analýz hormonů, stanovit hladinu testosteronu, estradiolu, prolaktinu, hormon stimulující štítnou žlázu, hladinu cukru v krvi. V přítomnosti abnormalit a jiných endokrinních poruch musí projít hormonální nebo chirurgickou léčbu.

Urologie:

Nemůžeme ignorovat takové urologických onemocnění, jako vady mužských pohlavních orgánů, onemocnění prostaty a močového měchýře, selhání ledvin. K dispozici je morbidní condition- hypogonadismus. Je to z důvodu nedostatečné produkce pohlavního hormonu testosteronu, který je zodpovědný za spermatogeneze a libido.

Je třeba. Provést výzkumu na krevní hladinu mužských pohlavních hormonů, a je-li to nutné, projít  speciální ultrazvuku. Pokud testy odhalí odchylky od normy, přijít na substituční terapii hormonální podpory, která normalizuje nejen sílu, ale i parametry srdce, tlak, hmotnost, v krvi. Ale dobrou léčbu může předepsat jen odborník.

Sexuologie:

Špatné zkušenosti v intimním vztahu s depresí také nemůže být ignorována, protože jinak se problém poroste jako sněhová koule.

Zkušený odborník určí skutečnou příčinu erektilní dysfunkcí – emoční problémy nebo organické poruchy.

Při závěru článku, chceme ještě jednou zaměřit se na nejdůležitější body, které je třeba vědět o erektilní dysfunkce, její léčba a prevence.

  • Od sexuálního selhání není pojištěn nikdo, takže neberte to k srdci, a je lepší se uvolnit, uklidni se, změnit prostředí na nějaký čas a později a zkusit to znovu.
  • Určitě se prokonsultujte  s příslušným odborníkem v oboru urologie a andrologie, pokud chcete mít erekci během masturbace a slavit noční a ranní erekci.
  • Pokud vás značně znepokojují opakujících se problémy s erekcí při pohlavním styku, budete potřebovat pomoc s gramotnosti sexuologa.
  • Nesnažte se různými umělými způsoby prodloužit dobu trvání pohlavního styku.
  • Chcete-li minimalizovat pravděpodobnost výskytu erektilní dysfunkcí: je třeba udržovat zdravý životního stylu, vypustit kouření, alkohol a drogy; vždy se konzultovat s lékařem před přijetím nějakého léku; Udržovat pravidelný sexuální život bez dlouhých období abstinence a nevhodného sexuálního chování; mluvit s urologem, pokud máte zraněni nebo jste podstoupili operaci a pokud trpíte cukrovkou nebo hypertenzí.

Pokud budete se dodržovat těchto jednoduchých doporučení, tak můžete jistě očekávat dlouhý a plný radosti sexuální život.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *