O Erekci

Co je erekce?

Erekce (ztopoření, postavení) penisu není žádná věda. Při erekci se zvětší celkový objem penisu a také dojde k jeho ztvrdnutí. Takto penis jednodušeji poslouží k zavedení do pochvy. Erekce může mít různé podoby, každý penis může být rozdílně zakřivený nebo ztopořený v jiném úhlu.

Jak k erekci dochází?

Může k ní dojít různými způsoby. Vše může začít v našem mozku, při sexuálních představách, nebo při dráždění samotného penisu. K erekci může dojít také při dotycích na našich erotogenních zónách. Vždy dochází pomocí nervů k přenosu od místa kde vše začalo až do pánevních pletení kde se nachází takzvané „erekční nervy“. Ty vyšlou signál k cévám penisu, průtok krve se zvýší a topořivá tělesa v našem penisu začnou pracovat a výsledkem je ztopoření. Ve zkratce jde tedy o spolupráci mozku, nervů a topořivých těles v penisu.

Erekce

K čemu erekce slouží?

Jak již bylo zmíněno, erekce zjednodušuje průnik penisu do pochvy. Slouží tedy k reprodukci (oplodnění – rozmnožování). Třením o vnitřní strany pochvy u muže dojde k ejakulaci. Poté se běžně penis vrací do klidného stavu. Ve vyspělých zemích v dnešní době erekce slouží více než k rozmnožování pouze k sexuálnímu uspokojení, kdy se ejakulace neprovádí do pochvy, popřípadě žena užívá antikoncepci, tedy prášky proti otěhotnění.

Poruchy erekce

Kdy je vhodné řešit poruchu s lékařem?

Odpověď je jednoduchá a jasná: Co nejdříve! Většina mužů tyto problémy tají a není jim příjemné je komukoli sdělovat, jedná se ale o běžný problém, se kterým se potýká nejméně jeden z deseti mužů. Nenechte se tak odlákat intimitou dotazu a zkuste řešit tyto problémy se svým obvodním lékařem, ten vás nejspíše objedná ke specialistovi, který vám bez pochyby pomůže.

Slaba erekce

Mám jen problémy s erekcí, nebo se jedná o poruchu, tedy erektilní dysfunkci?

O erektilní dysfunkci se hovoří v případě, že problém se ztopořením přetrvává déle než šest měsíců, tedy půl roku. Pokud jste tedy po celou tuto dobu návštěvu lékaře odkládali a hledali řešení jinde, doporučujeme už lékaře opravdu navštívit. Specialista by vám měl pomoci zjistit příčinu problému. Bude se jednat buď o cévní, nervový, nebo hormonální příčinu erektilní dysfunkce. V tomto případě už vám jen těžko pomůžou prášky a gely volně prodejné bez potřeby předpisu.

Přečtěte si také: Viagra pro dobrou erekci

Mám pouze krátkodobé problémy s erekcí, co s tím?

V první řadě doporučujeme, abyste se zamysleli nad svým životním stylem, hodně každodenních návyků může být příčinou problému. Jedná se zejména o kouření, pití alkoholu, nedostatek pohybu, nedostatek spánku, či návaly stresu. Všechny tyto návyky a faktory mohou negativně ovlivnit funkci vašich topořivých tělísek. Myslíte si, že by mohla být vaše příčina jednou z výše vypsaných? Pak zkuste změnit svůj životní styl, v řádu týdnů až měsíců by se měla vaše erekce výrazně zlepšit, pokud nebude čelit břemenům škodícím lidskému zdraví.

Na trhu je dnes již spousta přípravků pro kvalitní erekci bez potřeby předpisu, které vaši erekci velmi pozitivně podpoří. Jedná se o přípravky ve formě prášků, tablet či gelů. Jsou hojně využívány i zdravými jedinci bez problémů s erekcí, tyto přípravky totiž i zdravému člověku pomohou prodloužit a zkvalitnit erekci, mohou se tak oddávat delšímu a kvalitnějšímu sexu. Stejně tak tyto přípravky mohou vyřešit vaše krátkodobé problémy s erekcí a vy si tak můžete sex vychutnat i bez obav o trapnou situaci při selhání.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *